मुख्यमन्त्री शाही द्वारा जुम्ला पुर्ण खोप सुनिश्चितता घोषणा

डिल्ली अन्जान

जुम्ला  जिल्लालाई कर्णाली प्रदेशका मुख्यममन्त्री जिवन बहादुर शाहिको प्रमुख आथित्यमा पूर्ण खोप सुनिश्चितता जिल्ला घोषणा गरिएको छ।‘स्थानीय स्रोतको उपयोग, स्वामित्व र सहभागिता पूर्ण खोप सुनिश्चितता हाम्रो प्रतिवद्धता’ भन्ने मुल नारासहित जिल्लालाई पूर्ण खोप सुनिश्चित घोषणा गरिएको हो ।

जिल्ला भरिका आठै स्थानिय तहमा गई घरधुरी सर्वेक्षण गरि प्राप्त प्रतिबेदनको आधारमा जिल्लालाई पूर्ण खोप सुनिश्चितता जिल्ला घोषणा गरिएको जिल्ला पूर्णखोप समन्वय समिति सदस्य सचिव एबम जनस्वास्थ्य कार्यलय प्रमुख कृष्ण सापकोटाले बताए ।

प्रमुख सापकोटका अनुसार जिल्लामा एक सय चौबिस खोप केन्द्र छन। जिल्लालाई पूर्णखोप घोषणासँगै कार्यक्रमका सहभागीहरूले पूर्णखोप सुनिश्चतता तथा दिगोपनाका लागि प्रतिवद्धता पत्रमा हस्ताक्षर गरेका थिए ।

यस्तै जिल्लाभर १६ देखि २३ महिना सम्मका दुईहजार सात सय ७५ जना बालबालिकाहरूले राष्ट्रिय खोप तालिका बमोजिम सम्पुर्ण खोप प्राप्त गरी पूर्णखोप जिल्ला घोषणा गरिएको स्वास्थ्य सेवा कार्यालय जुम्लाले जनाएको छ ।